Onsdagsregatta 2013

Onsdagsregatta 2013

Treningsregattaer pr. September 24, 2013 kl 20:04

Overall

Sailed: 17, Discards: 0, To count: 17, Rating system: LYS, Entries: 23, Scoring system: Appendix A
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater 01.MAI 08.MAI 15.MAI 22.MAI 29.MAI - KM1 05.JUN 12.JUN 19.JUN (KM2) 26.JUN 7.AUG 13.AUG 22.AUG 27.AUG (KM3) 03.SEP 10.SEP(KM4) 17.SEP 24.SEP(KM5) Total Netto
1 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     2.0 2.0 3.0 5.0 2.0 2.0 5.0 1.0 1.0 2.0 3.0 4.0 5.0 1.0 6.0 7.0 2.0 53.0 53.0
2 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 24.0 DNC 24.0 DNC 4.0 3.0 1.0 24.0 DNC 1.0 3.0 4.0 4.0 2.0 2.0 3.0 2.0 5.0 2.0 1.0 109.0 109.0
3 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     4.0 5.0 11.0 7.0 6.0 6.0 7.0 9.0 9.0 5.0 1.0 15.0 7.0 5.0 3.0 9.0 5.0 114.0 114.0
4 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     24.0 DNC 24.0 DNC 5.0 1.0 3.0 5.0 3.0 2.0 2.0 1.0 24.0 DNC 6.0 1.0 24.0 DNC 2.0 6.0 3.0 136.0 136.0
5 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     9.0 DNF 3.0 7.0 2.0 4.0 7.0 6.0 5.0 7.0 24.0 DNC 6.0 7.0 24.0 DNC 7.0 11.0 DNF 8.0 4.0 141.0 141.0
6 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     24.0 DNC 24.0 DNC 8.0 4.0 5.0 1.0 4.0 6.0 6.0 6.0 7.0 11.0 10.0 8.0 4.0 11.0 24.0 DNC 163.0 163.0
7 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     24.0 DNC 24.0 DNC 2.0 24.0 DNC 24.0 DNC 4.0 2.0 7.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 3.0 2.0 3.0 1.0 1.0 24.0 DNC 217.0 217.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 10.0 DNF 9.0 8.0 8.0 7.0 9.0 8.0 6.0 11.0 11.0 DNF 10.0 8.0 225.0 225.0
9 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     3.0 4.0 9.0 9.0 24.0 DNC 3.0 24.0 DNC 24.0 DNC 10.0 24.0 DNC 8.0 13.0 13.0 10.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 250.0 250.0
10 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 7.0 24.0 DNC 10.0 11.0 DNF 24.0 DNC 10.0 DNF 8.0 10.0 11.0 24.0 DNC 24.0 DNC 16.0 11.0 24.0 DNC 11.0 DNF 24.0 DNC 6.0 255.0 255.0
11 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 5.0 1.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 3.0 4.0 1.0 9.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 287.0 287.0
12 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 1.0 7.0 DNS 1.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 5.0 4.0 24.0 DNC 24.0 DNC 5.0 24.0 DNC 287.0 287.0
13 21 Express "Halden"   LYS 0.860     6.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 5.0 12.0 8.0 6.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 325.0 325.0
14 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 9.0 24.0 DNC 24.0 DNC 7.0 3.5 7.0 338.5 338.5
15 9974 1/2 Tonner 1/2 veis Martin Kamperhaug LYS 0.913   0.922 24.0 DNC 24.0 DNC 6.0 6.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 5.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 353.0 353.0
16 3597 Maxi Racer NO Limit Stian Aarum LYS 0.880     24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 4.0 3.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 367.0 367.0
17 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 0.856   0.856 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 7.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 4.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 371.0 371.0
18   Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 0.881     24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 13.0 DNF 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 14.0 24.0 DNC 9.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 372.0 372.0
19 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 0.929 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 10.0 12.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 382.0 382.0
20 132 Safir Safir Andreas Holm LYS 0.909     24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 10.0 13.0 DNF 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 383.0 383.0
21 9414 Storebro Havsørn   Martin Kamperhaug   0.883     24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 3.5 24.0 DNC 387.5 387.5
22 593 X99       0.992     24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 8.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 392.0 392.0
23 11410 First 44.7 New Excuse Morten Harlem LYS 1.088 SH 1.095 24.0 DNC 24.0 DNC 12.0 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 24.0 DNC 396.0 396.0

01.MAI - 01/05/13

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Distance: 6 nm, Course: 1, Wind dir: SV, Ave wind: 10-12 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 19:08:16 1:03:16   1:04:17 0:00:00 1.016 1.0
2 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:26:12 1:21:12   1:09:50 0:06:27 0.792 2.0
3 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:06:00 1:01:00   1:12:02 0:06:34 1.054 3.0
4 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:24:19 1:19:19   1:13:08 0:09:36 0.81 4.0
5 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 19:18:48 1:13:48   1:14:19 0:09:58 0.871 5.0
6 21 Express "Halden"   LYS 0.860     19:39:29 1:34:29   1:21:15 0:19:44 0.68 6.0
7 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 19:53:40 1:48:40   1:34:52 0:35:02 0.592 7.0
8 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881       DNF         9.0

08.MAI - 08/05/11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 1, Wind dir: Ø, Ave wind: 7-10 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 18:54:28 0:49:28   0:49:49 0:00:00 1.007 1.0
2 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:03:40 0:58:40   0:50:27 0:00:45 0.849 2.0
3 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:04:15 0:59:15   0:52:12 0:02:43 0.841 3.0
4 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     18:50:51 0:45:51   0:54:09 0:03:40 1.086 4.0
5 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:04:35 0:59:35   0:54:56 0:05:33 0.836 5.0
6 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022   DNS         7.0

15.MAI - 15/05/11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: Ø, Ave wind: 8-10 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 19:12:55 1:07:55   1:09:00 0:00:00 1.016 1.0
2 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:26:52 1:21:52   1:10:24 0:01:38 0.843 2.0
3 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:27:10 1:22:10   1:10:40 0:01:56 0.84 3.0
4 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:21:02 1:16:02   1:10:56 0:02:04 0.908 4.0
5 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:26:23 1:21:23   1:12:16 0:03:41 0.848 5.0
6 9974 1/2 Tonner 1/2 veis Martin Kamperhaug LYS 0.913   0.922 19:26:26 1:21:26   1:14:21 0:05:51 0.847 6.0
7 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:29:39 1:24:39   1:14:35 0:06:20 0.815 7.0
8 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:26:53 1:21:53   1:15:05 0:06:38 0.843 8.0
9 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:09:01 1:04:01   1:15:36 0:05:35 1.078 9.0
10 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 19:32:12 1:27:12   1:16:08 0:08:10 0.791 10.0
11 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:29:29 1:24:29   1:17:54 0:09:39 0.817 11.0
12 11410 First 44.7 New Excuse Morten Harlem LYS 1.088 SH 1.095 19:17:17 1:12:17   1:18:39 0:08:52 0.955 12.0

22.MAI

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: sv, Ave wind: 4-2 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:17:45 1:12:45   1:04:36 0:00:00 0.888 1.0
2 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:19:08 1:14:08   1:05:19 0:00:48 0.871 2.0
3 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:16:14 1:11:14   1:06:28 0:02:00 0.907 3.0
4 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:17:59 1:12:59   1:06:56 0:02:32 0.885 4.0
5 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:24:50 1:19:50   1:08:39 0:04:43 0.809 5.0
6 9974 1/2 Tonner 1/2 veis Martin Kamperhaug LYS 0.913   0.922 19:21:03 1:16:03   1:09:26 0:05:18 0.849 6.0
7 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:24:18 1:19:18   1:13:07 0:09:14 0.815 7.0
8 593 X99       0.992     19:19:06 1:14:06   1:13:30 0:08:59 0.872 8.0
9 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:12:46 1:07:46   1:20:02 0:13:04 0.953 9.0
10 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849   DNF         11.0

29.MAI - KM1

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: nø, Ave wind: 2-3 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:09:40 1:04:40   1:00:20 0:00:00 0.933 1.0
2 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:17:03 1:12:03   1:01:58 0:01:54 0.837 2.0
3 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:15:15 1:10:15   1:02:23 0:02:18 0.859 3.0
4 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:18:48 1:13:48   1:05:01 0:05:19 0.818 4.0
5 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:17:09 1:12:09   1:06:10 0:06:21 0.836 5.0
6 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:17:38 1:12:38   1:06:58 0:07:12 0.831 6.0
7 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 0.856   0.856 19:26:49 1:21:49   1:10:02 0:11:20 0.737 7.0

05.JUN - 05/06/13

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Distance: 3, Course: 5, Wind dir: SØ-NØ, Ave wind: 2-1 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:13:01 1:08:01   1:02:22 0:00:00 0.917 1.0
2 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:25:01 1:20:01   1:08:49 0:07:30 0.779 2.0
3 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:06:29 1:01:29   1:12:37 0:08:40 1.014 3.0
4 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:37:14 1:32:14   1:19:19 0:19:43 0.676 4.0
5 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:37:16 1:32:16   1:21:56 0:22:02 0.676 5.0
6 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:37:14 1:32:14   1:25:02 0:24:35 0.676 6.0
7 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:42:30 1:37:30   1:25:54 0:26:42 0.64 7.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811       DNF         10.0
8 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849   DNF         10.0

12.JUN

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: SV, Ave wind: 4-6 ms
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:53:43 1:48:43   1:41:26 0:00:00 0.933 1.0
2 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     20:03:55 1:58:55   1:42:16 0:00:58 0.853 2.0
3 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     20:00:14 1:55:14   1:42:20 0:01:00 0.88 3.0
4 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:59:03 1:54:03   1:44:35 0:03:26 0.889 4.0
5 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     20:10:20 2:05:20   1:47:47 0:07:23 0.809 5.0
6 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     20:12:44 2:07:44   1:52:32 0:12:36 0.794 6.0
7 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     20:07:27 2:02:27   1:52:54 0:12:26 0.828 7.0
8 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 20:14:36 2:09:36   1:53:08 0:13:25 0.783 8.0
9 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:25:26 2:20:26   1:53:53 0:15:22 0.722 9.0
10 132 Safir Safir Andreas Holm LYS 0.909     20:22:32 2:17:32   2:05:01 0:25:57 0.738 10.0

19.JUN (KM2)

Tjuvstart:
Det blir skreket tjuvstart når straten går.
3 båter signaliserer dette ved runding
Ved sjekk med startungene mener de at 2 båter var forbi startbåten før signalet ble gitt - kan ikke peke ut hvem
Ved forespørsel på land vil ingen vedkjenne at de har vært over før start.
Utpekte av seilende båter: Eksperten og J24Tina, men etter resultatopplesing mulig NoLimit istedenfor J24
Utpekt som mulige båter av ungene: Eksperten og en til
Experten uenig i avgjørelse.
Det blir stilt spørsmål ved hva ungene så, deres plassering i startbåt ifht bøye/ overrettmerke og at de ble påvirket av andre til å mene dette.
** Tyvstart trekkes tilbake da dette blir en helt håpløs diskusjon å fortsette...
-------
Sammenstøt ved start:
NoLimit og Slaget Føre
Ingen protest skreket. Ingen skriftelig protest innlevert.
** Ingen grep tatt
---------
Feil banevalg:
Citius hevder å blitt fortalte av konkurrerende båt at dage

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: SV, Ave wind: 3
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:35:32 1:30:32   1:17:52 0:00:00 0.86 1.0
2 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:34:23 1:29:23   1:19:22 0:01:42 0.871 2.0
3 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:30:32 1:25:32   1:19:48 0:02:05 0.91 3.0
4 3597 Maxi Racer NO Limit Stian Aarum LYS 0.888     19:35:33 1:30:33   1:20:25 0:02:52 0.86 4.0
5 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:38:10 1:33:10   1:22:05 0:04:47 0.836 5.0
6 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:34:58 1:29:58   1:22:30 0:05:04 0.865 6.0
7 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:43:10 1:38:10   1:24:25 0:07:38 0.793 7.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     19:49:27 1:44:27   1:24:43 0:08:27 0.745 8.0
9 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:39:04 1:34:04   1:26:44 0:09:37 0.828 9.0
10 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 19:46:26 1:41:26   1:28:33 0:12:15 0.768 10.0
11   Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 0.881       DNF         13.0
11 132 Safir Safir Andreas Holm LYS 0.909       DNF         13.0

26.JUN - 26/06/11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: V, Ave wind: 3 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:54:55 1:49:55   1:34:32 0:00:00 0.86 1.0
2 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:52:15 1:47:15   1:35:14 0:00:48 0.881 2.0
3 3597 Maxi Racer NO Limit Stian Aarum LYS 0.888     19:57:30 1:52:30   1:39:54 0:06:03 0.84 3.0
4 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:52:12 1:47:12   1:40:01 0:05:53 0.882 4.0
5 9974 1/2 Tonner 1/2 veis Martin Kamperhaug LYS 0.913   0.922 19:57:25 1:52:25   1:42:38 0:08:53 0.841 5.0
6 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     20:02:02 1:57:02   1:47:19 0:13:57 0.808 6.0
7 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     20:10:14 2:05:14   1:50:20 0:17:56 0.755 7.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:47:29 2:42:29   2:11:46 0:45:56 0.582 8.0
9 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     20:35:20 2:30:20   2:18:36 0:47:48 0.629 9.0
10 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.48     19:40:10 1:35:10   2:20:51 0:31:18 0.993 10.0
11 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 20:47:45 2:42:45   2:22:05 0:54:28 0.581 11.0

7.AUG - 7/08/13

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: V, Ave wind: 3 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     19:32:50 1:27:50   1:17:18 0:00:00 0.88 1.0
2 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:35:40 1:30:40   1:17:58 0:00:47 0.853 2.0
3 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 19:22:47 1:17:47   1:18:20 0:01:02 0.994 3.0
4 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:29:18 1:24:18   1:18:39 0:01:27 0.917 4.0
5 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:32:18 1:27:18   1:20:29 0:03:28 0.885 5.0
6 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:39:24 1:34:24   1:26:34 0:10:07 0.819 6.0
7 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     19:52:56 1:47:56   1:27:32 0:12:38 0.716 7.0

13.AUG - 13/08/13

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: V, Ave wind: 3 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:39:04 1:34:04   1:26:44 0:00:00 0.922 1.0
2 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:38:54 1:33:54   1:27:37 0:00:57 0.924 2.0
3 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:47:35 1:42:35   1:28:13 0:01:44 0.845 3.0
4 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 19:32:40 1:27:40   1:28:17 0:01:32 0.989 4.0
5 21 Express "Halden"   LYS 0.860     19:51:10 1:46:10   1:31:18 0:05:19 0.817 5.0
6 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:50:33 1:45:33   1:32:59 0:07:06 0.822 6.0
7 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:47:00 1:42:00   1:33:32 0:07:25 0.85 7.0
8 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:29:40 1:24:40   1:39:59 0:11:14 1.024 8.0
9 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:24:55 2:19:55   1:53:28 0:32:59 0.62 9.0

22.AUG - 22/08/11

Tjuvstart Kjell Nætt - tillegg 2%
01:51:52 korrigert til01:54:06

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 2, Wind dir: VSV, Ave wind: 7 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 19:30:23 1:25:23   1:25:59 0:00:00 1.007 1.0
2 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:38:31 1:33:31   1:27:15 0:01:22 0.919 2.0
3 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:46:38 1:41:38   1:27:24 0:01:39 0.846 3.0
4 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:46:53 1:41:53   1:27:37 0:01:54 0.844 4.0
5 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 19:31:17 1:26:17   1:27:40 0:01:39 0.996 5.0
6 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     19:46:23 1:41:23   1:29:13 0:03:41 0.848 6.0
7 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:47:00 1:42:00   1:29:52 0:04:24 0.843 7.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     19:57:38 1:52:38   1:31:21 0:06:37 0.763 8.0
9 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 19:55:12 1:50:12   1:35:59 0:11:29 0.78 9.0
10 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 0.929 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 19:48:24 1:43:24   1:36:04 0:10:51 0.832 10.0
11 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:50:47 1:45:47   1:37:00 0:12:01 0.813 11.0
12 21 Express "Halden"   LYS 0.860     20:00:11 1:55:11   1:39:03 0:15:12 0.746 12.0
13 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:29:32 1:24:32   1:39:50 0:11:44 1.017 13.0
14   Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 0.881     19:56:52 1:54:06   1:40:31 0:16:30 0.754 14.0
15 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:54:10 1:49:10   1:40:39 0:15:55 0.788 15.0
16 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 20:01:42 1:56:42   1:41:53 0:18:13 0.737 16.0

27.AUG (KM3) - 27/08/12

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 2, Wind dir: SV, Ave wind: 6-7
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     20:01:54 1:56:54   1:42:52 0:00:00 0.88 1.0
2 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     20:04:55 1:59:55   1:43:08 0:00:18 0.858 2.0
3 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 20:02:11 1:57:11   1:49:20 0:06:55 0.878 3.0
4 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 19:53:14 1:48:14   1:49:58 0:06:59 0.95 4.0
5 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     20:13:15 2:08:15   1:50:18 0:08:38 0.802 5.0
6 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:21:25 2:16:25   1:50:38 0:09:34 0.754 6.0
7 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     20:05:13 2:00:13   1:50:50 0:08:39 0.856 7.0
8 21 Express "Halden"   LYS 0.860     20:14:25 2:09:25   1:51:18 0:09:48 0.795 8.0
9 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 19:55:54 1:50:54   1:51:41 0:08:45 0.928 9.0
10 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     20:08:10 2:03:10   1:52:57 0:10:59 0.835 10.0
11 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 20:18:43 2:13:43   1:56:44 0:15:53 0.769 11.0
12 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 0.929 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 20:15:11 2:10:11   2:00:56 0:19:27 0.79 12.0
13 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:53:18 1:48:18   2:07:54 0:21:12 0.95 13.0

03.SEP - 03/09/13

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: SV, Ave wind: 5 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:35:45 1:30:45   1:18:03 0:00:00 0.86 1.0
2 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:30:37 1:25:37   1:19:53 0:01:58 0.912 2.0
3 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:38:29 1:33:29   1:20:24 0:02:44 0.835 3.0
4 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 0.856   0.856 19:42:39 1:37:39   1:23:35 0:06:29 0.799 4.0
5 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:35:46 1:30:46   1:23:41 0:06:07 0.86 5.0
6 21 Express "Halden"   LYS 0.860     19:44:45 1:39:45   1:25:47 0:09:00 0.782 6.0
7 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:42:26 1:37:26   1:25:50 0:08:51 0.801 7.0
8 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:40:32 1:35:32   1:27:36 0:10:25 0.817 8.0
9   Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 0.881     19:50:32 1:45:32   1:32:58 0:16:57 0.74 9.0
10 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:24:51 1:19:51   1:34:18 0:13:46 0.977 10.0
11 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:08:51 2:03:51   1:40:27 0:27:37 0.63 11.0

10.SEP(KM4) - 10/09/11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Distance: 3, Course: 5 - 1runde, Wind dir: SØ, Ave wind: 2
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:16:57 1:11:57   1:01:53 0:00:00 0.86 1.0
2 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     19:18:39 1:13:39   1:04:49 0:03:20 0.84 2.0
3 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:20:46 1:15:46   1:09:51 0:08:39 0.817 3.0
4 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:22:06 1:17:06   1:10:42 0:09:37 0.803 4.0
5 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:22:26 1:17:26   1:12:15 0:11:07 0.799 5.0
6 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:32:36 1:27:36   1:15:20 0:15:39 0.706 6.0
7 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 19:47:49 1:42:49   1:29:33 0:31:47 0.602 7.0
8 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881       DNF         11.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811       DNF         11.0
8 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849   DNF         11.0

17.SEP - 17/09/11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 1, Wind dir: SØ, Ave wind: 6-8
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:04:06 0:59:06   0:50:50 0:00:00 0.86 1.0
2 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 18:59:32 0:54:32   0:50:53 0:00:03 0.932 2.0
3 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 19:03:42 0:58:42   0:51:08 0:00:21 0.866 3.5
3 9414 Storebro Havsørn   Martin Kamperhaug   0.883     19:02:54 0:57:54   0:51:08 0:00:20 0.878 3.5
5 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 18:55:55 0:50:55   0:51:44 0:00:53 0.998 5.0
6 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     19:03:48 0:58:48   0:51:45 0:01:03 0.864 6.0
7 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:05:40 1:00:40   0:52:10 0:01:34 0.838 7.0
8 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:05:36 1:00:36   0:53:23 0:02:55 0.839 8.0
9 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:05:50 1:00:50   0:56:05 0:05:42 0.835 9.0
10 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     19:14:28 1:09:28   0:56:20 0:06:48 0.732 10.0
11 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:07:44 1:02:44   0:57:32 0:07:18 0.81 11.0

24.SEP(KM5) - 24/09/11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: N, Ave wind: 3
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933   0.933 19:10:05 1:05:05   1:00:43 0:00:00 0.933 1.0
2 183 Express Experten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:16:38 1:11:38   1:01:36 0:01:02 0.848 2.0
3 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     19:16:07 1:11:07   1:02:35 0:02:07 0.854 3.0
4 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881     19:18:16 1:13:16   1:04:33 0:04:21 0.829 4.0
5 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:16:38 1:11:38   1:06:03 0:05:46 0.848 5.0
6 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 19:23:22 1:18:22   1:08:25 0:08:49 0.775 6.0
7 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 19:48:27 1:43:27   1:30:06 0:33:44 0.587 7.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:00:00 1:55:00   1:33:16 0:40:08 0.528 8.0

www.sarpsborg-seilforening.no

www.sarpsborg-seilforening.no

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com