Onsdagsregatta Klubbmesterskap 2012

Marineshop Onsdagscup - KLUBBMESTERSKAP pr. September 27, 2012 kl 6:32

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Ratings: LYS, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater 23.MAI(KM) 20.JUN (KM2) 29.AUG(KM3) KM4 12.09 KM5 - 26.09 Total Netto
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 1.12 2.0 1.0 1.0 1.0 3.0 8.0 5.0
2 209 Express Citius Kai Storheier LYS 1.12 1.0 2.0 4.0 4.0 20.0 DNC 31.0 11.0
3 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 1.16 STD 1.16, -S0.02 4.0 6.0 7.0 7.0 1.0 25.0 18.0
4 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 1.19 STD 1.19 , -S0.04 3.0 7.0 2.0 8.0 7.0 27.0 19.0
5 3654 X-102 Slow Motion Ivo Haugland TUR 1.18 -S0.02 20.0 DNC 3.0 5.0 9.0 6.0 43.0 23.0
6 183 Express Experten Tønnesen, LYS 1.12 20.0 DNC 8.0 9.0 3.0 5.0 45.0 25.0
7 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 1.12 6.0 10.5 11.0 5.0 4.0 36.5 25.5
8 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.27 Ikke LYS bevis 5.0 5.0 3.0 20.0 DNC 20.0 DNC 53.0 33.0
9 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 1.08 STD 1.08, -S0.02 7.0 4.0 10.0 12.0 DNF 20.0 DNC 53.0 33.0
10 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.50 -S0,03 11.0 12.0 8.0 6.0 8.0 45.0 33.0
11 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.32 SH STD 1,33 / SH 1,32 / -S0.03 9.0 13.0 6.0 12.0 DNF 20.0 DNC 60.0 40.0
12 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem TUR 1.09 SH STD 1.10 -S0.02 15.0 DNF 10.5 12.0 20.0 DNC 9.0 66.5 46.5
13 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 1.18 SH STD 1,19 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 2.0 10.0 72.0 52.0
14 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 1.18 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 10.0 20.0 DNC 13.0 20.0 DNC 11.0 74.0 54.0
15 44 Maxi Racer   Kamperhaug/ Slorer LYS 1.12 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 2.0 82.0 62.0
16 2492 Sweden Yachts C34 Solbris Ole-Johannes Myhren TUR 1.12 u/spinn STD 1.13 8.0 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 88.0 68.0
17 7647 Chess   Thomas Robertsen LYS 1.07 STD 1.07 -S0.03 20.0 DNC 9.0 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 89.0 69.0
18 12850 Skippi 650 Cruiser Lille Spurven Jan A Jensen TUR 1.07 15.0 DNF 20.0 DNC 15.0 DNF 20.0 DNC 20.0 DNC 90.0 70.0
19 Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 1.16 15.0 DNF 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 95.0 75.0

23.MAI(KM)

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: VSV, Ave wind: 4-2 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Start Finish Elapsed Corrected BCE Points
1 209 Express Citius Kai Storheier LYS 1.12 18:05:00 19:52:50 1:47:50 2:00:46 0:00:00 1.0
2 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 1.12 18:05:00 19:53:03 1:48:03 2:01:01 0:00:13 2.0
3 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 1.19 STD 1.19 , -S0.04 18:05:00 19:49:24 1:44:24 2:04:14 0:02:55 3.0
4 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 1.16 STD 1.16, -S0.02 18:05:00 19:53:48 1:48:48 2:06:12 0:04:41 4.0
5 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.27 Ikke LYS bevis 18:05:00 19:45:49 1:40:49 2:08:02 0:05:43 5.0
6 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 1.12 18:05:00 20:03:20 1:58:20 2:12:32 0:10:30 6.0
7 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 1.08 STD 1.08, -S0.02 18:05:00 20:07:44 2:02:44 2:12:33 0:10:54 7.0
8 2492 Sweden Yachts C34 Solbris Ole-Johannes Myhren TUR 1.12 u/spinn STD 1.13 18:05:00 20:07:43 2:02:43 2:17:27 0:14:53 8.0
9 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.32 SH STD 1,33 / SH 1,32 / -S0.03 18:05:00 19:53:09 1:48:09 2:22:45 0:16:39 9.0
10 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 1.18 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 18:05:00 20:10:21 2:05:21 2:27:55 0:23:00 10.0
11 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.50 -S0,03 18:05:00 19:44:15 1:39:15 2:28:53 0:18:44 11.0
12 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem TUR 1.09 SH STD 1.10 -S0.02     DNF     15.0
12 12850 Skippi 650 Cruiser Lille Spurven Jan A Jensen TUR 1.07     DNF     15.0
12 Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 1.16     DNF     15.0

20.JUN (KM2)

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 2, Wind dir: SV, Ave wind: 6-3
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Start Finish Elapsed Corrected BCE Points
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 1.12 18:05:00 20:05:10 2:00:10 2:14:35 0:00:00 1.0
2 209 Express Citius Kai Storheier LYS 1.12 18:05:00 20:07:08 2:02:08 2:16:47 0:01:58 2.0
3 3654 X-102 Slow Motion Ivo Haugland TUR 1.18 -S0.02 18:05:00 20:00:58 1:55:58 2:16:50 0:01:55 3.0
4 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 1.07 STD 1.08, -S0.02 18:05:00 20:13:37 2:08:37 2:17:37 0:02:50 4.0
5 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.27 Ikke LYS bevis 18:05:00 19:55:29 1:50:29 2:20:19 0:04:31 5.0
6 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 1.16 STD 1.16, -S0.02 18:05:00 20:06:33 2:01:33 2:21:00 0:05:32 6.0
7 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 1.19 STD 1.19 , -S0.04 18:05:00 20:04:40 1:59:40 2:22:24 0:06:34 7.0
8 183 Express Experten Tønnesen, LYS 1.12 18:05:00 20:12:11 2:07:11 2:22:27 0:07:01 8.0
9 7647 Chess   Thomas Robertsen LYS 1.07 STD 1.07 -S0.03 18:05:00 20:26:08 2:21:08 2:31:01 0:15:21 9.0
10 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 1.12 18:05:00 20:24:21 2:19:21 2:36:04 0:19:11 10.5
10 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem TUR 1.10 SH STD 1.10 -S0.02 18:05:00 20:26:53 2:21:53 2:36:04 0:19:32 10.5
12 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.50 -S0,03 18:05:00 19:51:08 1:46:08 2:39:12 0:16:25 12.0
13 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.32 SH STD 1,33 / SH 1,32 / -S0.03 18:05:00 20:09:16 2:04:16 2:44:02 0:22:18 13.0

29.AUG(KM3) - 29.08 at 

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 3, Wind dir: SV-SØ, Ave wind: 5-2
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Start Finish Elapsed Corrected BCE Points
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 1.12 18:05:00 19:54:09 1:49:09 2:02:15 0:00:00 1.0
2 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 1.19 STD 1.19 , -S0.04 18:05:00 19:48:52 1:43:52 2:03:36 0:01:08 2.0
3 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.27 Ikke LYS bevis 18:05:00 19:47:53 1:42:53 2:10:40 0:06:38 3.0
4 209 Express Citius Kai Storheier LYS 1.12 18:05:00 20:03:32 1:58:32 2:12:45 0:09:23 4.0
5 3654 X-102 Slow Motion Ivo Haugland TUR 1.18 -S0.02 18:05:00 19:58:47 1:53:47 2:14:16 0:10:11 5.0
6 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.32 SH STD 1,33 / SH 1,32 / -S0.03 18:05:00 19:48:15 1:43:15 2:16:17 0:10:38 6.0
7 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 1.16 STD 1.16, -S0.02 18:05:00 20:04:18 1:59:18 2:18:23 0:13:55 7.0
8 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.50 -S0,03 18:05:00 19:37:50 1:32:50 2:19:15 0:11:20 8.0
9 183 Express Experten Tønnesen, LYS 1.12 18:05:00 20:12:19 2:07:19 2:22:36 0:18:10 9.0
10 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 1.08 STD 1.08, -S0.02 18:05:00 20:34:30 2:29:30 2:41:28 0:36:18 10.0
11 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 1.12 18:05:00 20:32:14 2:27:14 2:44:54 0:38:05 11.0
12 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem TUR 1.11 SH STD 1.10 -S0.02 18:05:00 20:35:41 2:30:41 2:47:16 0:40:33 12.0
13 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 1.18 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 18:05:00 20:28:45 2:23:45 2:49:38 0:40:09 13.0
14 12850 Skippi 650 Cruiser Lille Spurven Jan A Jensen TUR 1.07     DNF     15.0

KM4 12.09 - 29.08 at 

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 1, Wind dir: SV, Ave wind: 10
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Start Finish Elapsed Corrected BCE Points
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 1.12 18:05:00 19:03:14 0:58:14 1:05:13 0:00:00 1.0
2 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 1.18 SH STD 1,19 18:05:00 19:03:27 0:58:27 1:08:58 0:03:11 2.0
3 183 Express Experten Tønnesen, LYS 1.12 18:05:00 19:07:12 1:02:12 1:09:40 0:03:58 3.0
4 209 Express Citius Kai Storheier LYS 1.12 18:05:00 19:07:17 1:02:17 1:09:45 0:04:03 4.0
5 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 1.12 18:05:00 19:08:16 1:03:16 1:10:52 0:05:02 5.0
6 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.50 -S0,03 18:05:00 18:52:59 0:47:59 1:11:59 0:04:30 6.0
7 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 1.16 STD 1.16, -S0.02 18:05:00 19:07:15 1:02:15 1:12:13 0:06:01 7.0
8 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 1.19 STD 1.19 , -S0.04 18:05:00 19:06:57 1:01:57 1:13:43 0:07:09 8.0
9 3654 X-102 Slow Motion Ivo Haugland TUR 1.18 -S0.02 18:05:00 19:08:53 1:03:53 1:15:23 0:08:37 9.0
10 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 1.08 STD 1.08, -S0.02     DNF     12.0
10 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.32 SH STD 1,33 / SH 1,32 / -S0.03     DNF     12.0

KM5 - 26.09 - 26.09 at 

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: N, Ave wind: 3
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Start Finish Elapsed Corrected BCE Points
1 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 1.16 STD 1.16, -S0.02 18:05:00 18:53:50 0:48:50 0:56:39 0:00:00 1.0
2 44 Maxi Racer   Kamperhaug/ Slorer LYS 1.12 18:05:00 18:56:41 0:51:41 0:57:53 0:01:06 2.0
3 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 1.12 18:05:00 18:59:40 0:54:40 1:01:14 0:04:05 3.0
4 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 1.12 18:05:00 19:00:45 0:55:45 1:02:26 0:05:10 4.0
5 183 Express Experten Tønnesen, LYS 1.12 18:05:00 19:02:45 0:57:45 1:04:41 0:07:10 5.0
6 3654 X-102 Slow Motion Ivo Haugland TUR 1.18 -S0.02 18:05:00 19:00:21 0:55:21 1:05:19 0:07:21 6.0
7 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 1.19 STD 1.19 , -S0.04 18:05:00 19:00:14 0:55:14 1:05:44 0:07:38 7.0
8 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.50 -S0,03 18:05:00 18:50:50 0:45:50 1:08:45 0:08:04 8.0
9 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem TUR 1.09 SH STD 1.10 -S0.02 18:05:00 19:08:13 1:03:13 1:08:54 0:11:15 9.0
10 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 1.18 SH STD 1,19 18:05:00 19:03:54 0:58:54 1:09:30 0:10:54 10.0
11 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 1.18 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 18:05:00 19:14:37 1:09:37 1:22:09 0:21:37 11.0


www.sarpsborg-seilforening.no

Sailwave Scoring Software 2.02 build 5
www.sailwave.com