Klubbmesterskap 2013

Klubbmesterskap pr. September 24, 2013 kl 20:01

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 22, Scoring system: Appendix A
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater 29.MAI - KM1 19.JUN (KM2) 27.AUG(KM3) 11.SEP(KM4) 24.SEP(KM5) Total Netto
1 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933     1.0 3.0 3.0 5.0 1.0 13.0 8.0
2 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     3.0 2.0 1.0 2.0 3.0 11.0 8.0
3 183 Express Xperten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     2.0 1.0 5.0 6.0 2.0 16.0 10.0
4 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     6.0 9.0 7.0 3.0 5.0 30.0 21.0
5 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881   Ikke aktivert nye seil! 4.0 5.0 23.0 DNC 11.0 DNF 4.0 47.0 24.0
6 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     5.0 6.0 10.0 4.0 23.0 DNC 48.0 25.0
7 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     23.0 DNC 7.0 2.0 1.0 23.0 DNC 56.0 33.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     23.0 DNC 8.0 6.0 11.0 DNF 8.0 56.0 33.0
9 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 23.0 DNC 10.0 11.0 11.0 DNF 6.0 61.0 38.0
10 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 7.0 7.0 83.0 60.0
11 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 23.0 DNC 23.0 DNC 4.0 23.0 DNC 23.0 DNC 96.0 73.0
12 3597 Maxi Racer NO Limit Stian Aarum LYS 0.880     23.0 DNC 4.0 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 96.0 73.0
13 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 0.876   0.876 - SH 0.873 7.0 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 99.0 76.0
14 21 Express "Halden"   LYS 0.860     23.0 DNC 23.0 DNC 8.0 23.0 DNC 23.0 DNC 100.0 77.0
15 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 23.0 DNC 23.0 DNC 9.0 23.0 DNC 23.0 DNC 101.0 78.0
16 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 0.929 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 23.0 DNC 23.0 DNC 12.0 23.0 DNC 23.0 DNC 104.0 81.0
17 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     23.0 DNC 23.0 DNC 13.0 23.0 DNC 23.0 DNC 105.0 82.0
18   Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 0.881     23.0 DNC 13.0 DNF 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 105.0 82.0
18 132 Safir Safir Andreas Holm LYS 0.909     23.0 DNC 13.0 DNF 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 105.0 82.0
20 9974 1/2 Tonner 1/2 veis Martin Kamperhaug LYS 0.913   0.922 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 115.0 92.0
20 593 X99       0.992     23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 115.0 92.0
20 11410 First 44.7 New Excuse Morten Harlem LYS 1.088 SH 1.095 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 115.0 92.0

29.MAI - KM1

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: nø, Ave wind: 2-3 M/S
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933     19:09:40 1:04:40   1:00:20 0:00:00 0.933 1.0
2 183 Express Xperten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:17:03 1:12:03   1:01:58 0:01:54 0.837 2.0
3 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:15:15 1:10:15   1:02:23 0:02:18 0.859 3.0
4 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881   Ikke aktivert nye seil! 19:18:48 1:13:48   1:05:01 0:05:19 0.818 4.0
5 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:17:09 1:12:09   1:06:10 0:06:21 0.836 5.0
6 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:17:38 1:12:38   1:06:58 0:07:12 0.831 6.0
7 9841 Alo 96 MS Mee Ran Hugo Sandstrand LYS 0.876   0.876 - SH 0.873 19:26:49 1:21:49   1:11:40 0:12:57 0.737 7.0

19.JUN (KM2)

Tjuvstart:
Det blir skreket tjuvstart når straten går.
3 båter signaliserer dette ved runding
Ved sjekk med startungene mener de at 2 båter var forbi startbåten før signalet ble gitt - kan ikke peke ut hvem
Ved forespørsel på land vil ingen vedkjenne at de har vært over før start.
Utpekte av seilende båter: Eksperten og J24Tina, men etter resultatopplesing mulig NoLimit istedenfor J24
Utpekt som mulige båter av ungene: Eksperten og en til
Experten uenig i avgjørelse.
Det blir stilt spørsmål ved hva ungene så, deres plassering i startbåt ifht bøye/ overrettmerke og at de ble påvirket av andre til å mene dette.
** Tyvstart trekkes tilbake da dette blir en helt håpløs diskusjon å fortsette...
-------
Sammenstøt ved start:
NoLimit og Slaget Føre
Ingen protest skreket. Ingen skriftelig protest innlevert.
** Ingen grep tatt
---------
Feil banevalg:
Citius hevder å blitt fortalte av konkurrerende båt at dage

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: SV, Ave wind: 3
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 183 Express Xperten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:35:32 1:30:32   1:17:52 0:00:00 0.86 1.0
2 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.888     19:34:23 1:29:23   1:19:22 0:01:42 0.871 2.0
3 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933     19:30:32 1:25:32   1:19:48 0:02:05 0.91 3.0
4 3597 Maxi Racer NO Limit Stian Aarum LYS 0.888     19:35:33 1:30:33   1:20:25 0:02:52 0.86 4.0
5 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881   Ikke aktivert nye seil! 19:38:10 1:33:10   1:22:05 0:04:47 0.836 5.0
6 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:34:58 1:29:58   1:22:30 0:05:04 0.865 6.0
7 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:43:10 1:38:10   1:24:25 0:07:38 0.793 7.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     19:49:27 1:44:27   1:24:43 0:08:27 0.745 8.0
9 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:39:04 1:34:04   1:26:44 0:09:37 0.828 9.0
10 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 19:46:26 1:41:26   1:28:33 0:12:15 0.768 10.0
11   Beneteau Oceanis 323 Claudine Kjel Nætt TUR 0.881       DNF         13.0
11 132 Safir Safir Andreas Holm LYS 0.909       DNF         13.0

27.AUG(KM3) - 27/08/13

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 2, Wind dir: SV, Ave wind: 6-7
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     20:01:54 1:56:54   1:42:52 0:00:00 0.88 1.0
2 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     20:04:55 1:59:55   1:43:08 0:00:18 0.858 2.0
3 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933     20:02:11 1:57:11   1:49:20 0:06:55 0.878 3.0
4 13440 Maxi 1300 Utopia Per Christian Kjølberg LYS 1.016 SH SH 1.016 - STD 1.022 19:53:14 1:48:14   1:49:58 0:06:59 0.95 4.0
5 183 Express Xperten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     20:13:15 2:08:15   1:50:18 0:08:38 0.802 5.0
6 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:21:25 2:16:25   1:50:38 0:09:34 0.754 6.0
7 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     20:05:13 2:00:13   1:50:50 0:08:39 0.856 7.0
8 21 Express "Halden"   LYS 0.860     20:14:25 2:09:25   1:51:18 0:09:48 0.795 8.0
9 8281 Wasa Wasa 420 Martin Kamperhaug LYS 1.007   STD 1,28 ( 1.007) Ikke målt båt 19:55:54 1:50:54   1:51:41 0:08:45 0.928 9.0
10 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     20:08:10 2:03:10   1:52:57 0:10:59 0.835 10.0
11 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 20:18:43 2:13:43   1:56:44 0:15:53 0.769 11.0
12 7456 Concord 38 Elin Ensby TUR 0.929 SH u/spinn STD 1.21, SH1.20, -S0.02 20:15:11 2:10:11   2:00:56 0:19:27 0.79 12.0
13 9340 BB 13.5 Marineshop Krister Eliassen LYS 1.181     19:53:18 1:48:18   2:07:54 0:21:12 0.95 13.0

11.SEP(KM4) - 11/09/11 at 18:05:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Distance: 3, Course: 5, Wind dir: SØ, Ave wind: 2
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 209 Express Citius Kai Storheier LYS 0.860     19:16:57 1:11:57   1:01:53 0:00:00 0.86 1.0
2 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     19:18:39 1:13:39   1:04:49 0:03:20 0.84 2.0
3 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:20:46 1:15:46   1:09:51 0:08:39 0.817 3.0
4 7143 FirstClass8 Amatør¨n Aasen LYS 0.917     19:22:06 1:17:06   1:10:42 0:09:37 0.803 4.0
5 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933     19:22:26 1:17:26   1:12:15 0:11:07 0.799 5.0
6 183 Express Xperten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:32:36 1:27:36   1:15:20 0:15:39 0.706 6.0
7 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 19:47:49 1:42:49   1:29:33 0:31:47 0.602 7.0
8 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881   Ikke aktivert nye seil!   DNF         11.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811       DNF         11.0
8 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849   DNF         11.0

24.SEP(KM5) - 24/09/11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: 5, Wind dir: N, Ave wind: 3
Plass Seilnr. Båttype Båtnavn Rormann Klasse LYS Division Notater Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 1040 J/80 Lakrisa Violia Børre Dahl & Knut Arne Ruud LYS 0.933     19:10:05 1:05:05   1:00:43 0:00:00 0.933 1.0
2 183 Express Xperten Tønnesen, Harlem, Pedersen, Lyngås LYS 0.860     19:16:32 1:11:32   1:01:31 0:00:56 0.849 2.0
3 13716 Maxi Racer Slaget Føre Lars Aarum, Gunnar S. Johansen LYS 0.880     19:16:07 1:11:07   1:02:35 0:02:07 0.854 3.0
4 3325 Maxi Racer Maximus Tom Nielsen LYS 0.881   Ikke aktivert nye seil! 19:18:16 1:13:16   1:04:33 0:04:21 0.829 4.0
5 6300 Banner 1/2-ton Six Pack Jonny Aasen LYS 0.922     19:16:32 1:11:32   1:05:57 0:05:40 0.849 5.0
6 8624 J24 Tina 2 Sverre Gjulem LYS 0.873   0.873 - 0,849 19:23:22 1:18:22   1:08:25 0:08:49 0.775 6.0
7 14161 Smaragd Hanna Peter Brænne LYS 0.871 SH USP 0.871 19:48:27 1:43:27   1:30:06 0:33:44 0.587 7.0
8 4246 Albin 78 Cirrus Papillon Camilla Sandstrand LYS 0.811     20:00:00 1:55:00   1:33:16 0:40:08 0.528 8.0


www.sarpsborg-seilforening.no

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com